Seed | Name | Class./Rank | Club(s) | Region | Country | Status |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | SCHOLZ Jürgen (4) | 1 | PULHEIMER SC | GER | ||
2 | VON BRANDIS Cordt (4) | 2 | STAVANGER FEKTEKLUB | NOR | ||
3 | VISSER Hans (4) | 3 | EMDER TV | GER | ||
4 | PINCEMAILLE Benoit (4) | 4 | C.E.LAVAL | FRA | ||
5 | REETMEYER Henry (4) | 5 | ETV HAMBURG | GER | ||
6 | RUTECKI Bogdan (4) | 6 | AZS AWF GDAŃSK | POL | ||
7 | ADAMCZEWSKI Wojciech (4) | 7 | AZS AWF WARSZAWA | POL | ||
8 | BORKOWSKI Andrzej (4) | 8 | TS ALEX TORUŃ | POL | ||
9 | FURMANIAK Andrzej (4) | 9 | AZS POZNAŃ | POL | ||
10 | HAMANN Rainer (4) | 10 | PULHEIMER SC | GER | ||
11 | WYLĘGAŁA Jerzy (4) | 11 | KOLEJARZ WROCŁAW | POL |
Table of 16 | Table of 8 | Semi-Finals | Finals | |
(1)
SCHOLZ Jürgen (4)
PULHEIMER SC / GER |
||||
(1)
SCHOLZ Jürgen (4)
PULHEIMER SC / GER |
||||
(16) -BYE- | ||||
(1)
SCHOLZ Jürgen (4)
PULHEIMER SC / GER |
||||
(9)
FURMANIAK Andrzej (4)
AZS POZNAŃ / POL |
10 - 7 | |||
(8)
BORKOWSKI Andrzej (4)
TS ALEX TORUŃ / POL |
||||
(8)
BORKOWSKI Andrzej (4)
TS ALEX TORUŃ / POL |
10 - 8 | |||
(1)
PINCEMAILLE Benoit (4)
C.E.LAVAL / FRA |
||||
(5)
REETMEYER Henry (4)
ETV HAMBURG / GER |
10 - 7 | |||
(5)
REETMEYER Henry (4)
ETV HAMBURG / GER |
||||
(12) -BYE- | ||||
(4)
PINCEMAILLE Benoit (4)
C.E.LAVAL / FRA |
||||
(13) -BYE- | 10 - 8 | |||
(4)
PINCEMAILLE Benoit (4)
C.E.LAVAL / FRA |
||||
(4)
PINCEMAILLE Benoit (4)
C.E.LAVAL / FRA |
||||
(1)
VON BRANDIS Cordt (4)
STAVANGER FEKTEKLUB / NOR |
||||
(3)
VISSER Hans (4)
EMDER TV / GER |
10 - 9 | |||
(3)
VISSER Hans (4)
EMDER TV / GER |
||||
(14) -BYE- | ||||
(3)
RUTECKI Bogdan (4)
AZS AWF GDAŃSK / POL |
||||
(11)
WYLĘGAŁA Jerzy (4)
KOLEJARZ WROCŁAW / POL |
10 - 8 | |||
(6)
RUTECKI Bogdan (4)
AZS AWF GDAŃSK / POL |
||||
(6)
RUTECKI Bogdan (4)
AZS AWF GDAŃSK / POL |
10 - 3 | |||
(2)
VON BRANDIS Cordt (4)
STAVANGER FEKTEKLUB / NOR |
||||
(7)
ADAMCZEWSKI Wojciech (4)
AZS AWF WARSZAWA / POL |
10 - 4 | |||
(7)
ADAMCZEWSKI Wojciech (4)
AZS AWF WARSZAWA / POL |
||||
(10)
HAMANN Rainer (4)
PULHEIMER SC / GER |
10 - 9 | |||
(2)
VON BRANDIS Cordt (4)
STAVANGER FEKTEKLUB / NOR |
||||
(15) -BYE- | 10 - 9 | |||
(2)
VON BRANDIS Cordt (4)
STAVANGER FEKTEKLUB / NOR |
||||
(2)
VON BRANDIS Cordt (4)
STAVANGER FEKTEKLUB / NOR |
||||
Place | Name | Club(s) | Region | Country |
---|---|---|---|---|
1 | VON BRANDIS Cordt (4) | STAVANGER FEKTEKLUB | NOR | |
2 | PINCEMAILLE Benoit (4) | C.E.LAVAL | FRA | |
3T | RUTECKI Bogdan (4) | AZS AWF GDAŃSK | POL | |
3T | SCHOLZ Jürgen (4) | PULHEIMER SC | GER | |
5 | VISSER Hans (4) | EMDER TV | GER | |
6 | REETMEYER Henry (4) | ETV HAMBURG | GER | |
7 | ADAMCZEWSKI Wojciech (4) | AZS AWF WARSZAWA | POL | |
8 | BORKOWSKI Andrzej (4) | TS ALEX TORUŃ | POL | |
9 | FURMANIAK Andrzej (4) | AZS POZNAŃ | POL | |
10 | HAMANN Rainer (4) | PULHEIMER SC | GER | |
11 | WYLĘGAŁA Jerzy (4) | KOLEJARZ WROCŁAW | POL |